Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Rybno: Uczniowie SP w Rybnie zajęli pierwsze miejsce w konkursie WPK!

W czwartek 9 stycznia 2020 roku w siedzibie WPK w Jeleniu odbył się III etap – parkowy XIX edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny ze szkół z Gminy Rybno i Lidzbark wyłonione we wcześniejszym etapie gminnym.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy przyrodniczej składający się z 10 pytań ogólnych przygotowanych przez koordynatora ogólnopolskiego i 15 pytań dotyczących Welskiego Parku Krajobrazowego. Do zdobycia było 25 pkt. indywidualnie, co drużynowo dawało maksymalnie 100 pkt.

Zwycięzcą III etapu parkowego została drużyna ze Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie. Tym samym uczniowie z Rybna w marcu 2020 r. będą reprezentowali Welski Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim konkursu w Elblągu.

Dodatkowo przyznana została nagroda za najlepszy wynik indywidualny. Zdobywając 22 pkt. otrzymała ją Olga Nowińska ze Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu: Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku

1. Wiktor Chojak - 11 pkt.

2. Aleksander Twardowski - 11 pkt.

3. Filip Kłosowski - 11 pkt.

4. Olga Nowińska - 22 pkt.

Suma punktów drużyny: 55

Opiekunka przygotowująca uczestników do konkursu: Dorota Kalinowska-Sosnowska

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie

1. Agata Szumilak - 16 pkt.

2. Dominika Jarzynka - 13 pkt.

3. Karolina Lelińska - 17pkt.

4. Alicja Wieczorej - 20 pkt.

Suma punktów drużyny: 66

Opiekunka przygotowująca uczestników do konkursu: Barbara Karbowska

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a drużynie z Rybna życzymy sukcesów w kolejnym etapie wojewódzkim.

Źródło: Welski Park Krajobrazowy

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz