Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Rybno: Ogólnopolski Tydzień Kariery 2019 pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie”!

W związku z Ogólnopolskim Tygodniem Kariery (21-27.10.2019r.) w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie realizowany był projekt edukacyjny. Jego celem było uświadamianie uczniom znaczenia pasji i powołania w wyborze przyszłej profesji oraz zachęcanie ich do rozwijania zainteresowań, co warunkuje w przyszłości skuteczniejszym podejmowaniem decyzji w drodze kształcenia i wyboru zawodu.

Uczniowie poznawali specyfikę zawodów poprzez wykonywanie plakatów „Reklama zawodu”, konstruowali w zespołach klasowych budowle z materiałów recyklingowych. Był to m.in. robot, kosz na śmieci, stolik z obrusem, fotel, krzesło itp. W oddziałach przedszkolnych i klasach I-III odbywały się wizyty rodziców przybliżających swoje zawody, m.in. fryzjer, policjant, strażak. 23 października w szkole gościli przedstawiciele różnych zawodów i pasjonaci: kucharz Wiesław Mergalski– szef lubawskiej Karczmy nad Sandelą; Magdalena i Łukasz Witkowscy – właściciele firmy P.H.U. „Eurostyl”; Klaudia Grabicka – kosmetyczka; Anna Neumann – fryzjer z salonu„Natalia”; Łukasz Kałuski – pilot samolotowy; Urszula Zawadzka – pielęgniarka; Władysława Zielińska – podróżniczka; Józef Karczewski – rzeźbiarz. Następnego dnia w szkole zapanowała "branżowa" atmosfera. Uczniowie i nauczyciele przebrani byli za osoby wykonujące różnorodne zawody. Można było spotkać w klasach i na holach: strażaków, policjantów, pszczelarzy, fryzjerów, malarzy, wojskowych, lekarzy, pielęgniarki itp. Kto wie, być może wyzwoli to w uczniach zainteresowanie pasją, która stanie się ich przyszłością. Podsumowaniem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery był szkolny konkurs zawodoznawczy. Reprezentanci klas VI-VIII zmagali się z quizem wiedzowym, pokonywali tor przeszkód -„droga do pracy” i rozpoznawali zawody podczas gry kalambury. Z zadaniami najlepiej poradziła sobie klasa VIII oraz VII b i VII a, klasy: VIa, VIb, VIc zajęły ex aequo czwarte miejsce.

Za nami Tydzień Kariery. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizację projektu.

Autorzy: członkowie zespołu ds. doradztwa zawodowego

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz