Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Rybno: Już po feriach…

Minął czas ferii zimowych, które uczniowie Szkoły Podstawowej w Rybnie z pewnością spędzili aktywnie, korzystając z przygotowanych przez wychowawców atrakcji. W pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku uczniowie klasy IVa i IVc spędzili kilka godzin na krytej pływalni w Mławie.

Ich koledzy i koleżanki z klasy Va, Vb oraz Vc wybrali wypoczynek na krytym lodowisku, gdzie mogli doskonalić swoje umiejętności poruszania się na łyżwach. Jak przystało na uczniów klasy sportowej – VIII b, wybrali oni aktywny wypoczynek na hali OSiRu, gdzie pod okiem swego trenera zorganizowali rozgrywki sportowe . Uczniowie klas I-III mieli możliwość wyjazdu do Figloraju i na kręgielnię. Dodatkowo klasy Ia , Ib oraz III postanowiły odwiedzić Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie, gdzie wesoło i ciekawie upłynął im czas. Inny rodzaj wypoczynku, a jednocześnie doskonały sposób na integrację grupy, znalazła klasa VI b oraz członkowie drużyny harcerskiej „Leśne Duszki”. Postanowili oni skorzystać z możliwości lokalowych szkoły i zorganizowali spotkanie połączone z nocowaniem w szkole. Uczniowie podczas spotkania przeprowadzili rozgrywki sportowe, grali w różne gry, wiele rozmawiali ze sobą, co z pewnością wpłynęło na integrację zespołu i pogłębiło przyjaźnie. Harcerze dodatkowo rozpoczęli swoje spotkanie od wyjazdu do kina w Olsztynie. Wielu uczniów codziennie uczestniczyło w zajęciach rekreacyjno-sportowych na terenie OSiRu w Rybnie, podczas których opiekę nad nimi sprawowali także nauczyciele z naszej szkoły.

W czasie, gdy nasi uczniowie regenerowali siły przed rozpoczęciem II półrocza w szkole pracownicy wraz z najstarszymi uczniami umeblowali zaadoptowane w sierpniu 2018r. na potrzeby naszej szkoły 4 pomieszczenia po byłej bibliotece publicznej. Dodatkowe sale wyposażono w nowe stoliki , krzesła, szafy, tablice, stoły demonstracyjne oraz doposażono w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych (chemii, fizyki, biologii i geografii). Zakupów dokonano ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej w kwocie 36.387 zł.

źródło: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz