Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Rumian: Szkoła zdobyła grant na edukację kulturową!

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie zdobyła grant Narodowego Centrum Kultury i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Aplikacja złożona na konkurs pod nazwą "Bardzo Młoda Kultura - Warmia i Mazury 2019" ogłoszony przez CEiIK została wysoko oceniona przez specjalistów z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szkoła Podstawowa w Rumianie otrzymała dotację w wysokości 7000 złotych na przedsięwzięcia z zakresu kształcenia kulturowego, które wzbogacą ofertę edukacyjną Szkoły, umożliwią rozwój uzdolnień, rozbudzanie zainteresowań uczniów.

Projekt "Rozsmakuj sie w tradycji - życie dawnej wsi" z zakresu animacji i edukacji kulturowej został opracowany z myślą o różnorodnych potrzebach i zainteresowaniach młodzieży. Wśród wielu działań i przedsięwzięć zaplanowano wycieczkę do Muzeum Lokalnego w Łąkorzu na zajęcia z historii regionalnej, ochrony przyrody, dziedzictwa kulturowego i kultury materialnej Ziemi Lubawskiej, warsztaty kulinarne, zajęcia z etnografii, przygotowanie mobilnej wystawy historyczno-etnograficznej, przewidziano także atrakcyjny konkurs plastyczny i fotograficzny. Podsumowaniem wszystkich działań, swoistym pokłosiem realizowanego Projektu będzie przewodnik dotyczący kultury materialnej naszego regionu.

Tekst: Grzegorz Wiergowski

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz