Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Gmina Rybno: Konferencja naukowa - SP Koszelewy!

19.06.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach odbyła się konferencja naukowa pt. "Zaprośmy owady do naszych ogrodów", która miała zwrócić uwagę na konieczność tworzenia naturalnych siedlisk w naszych ogrodach dla owadów zapylających.

Pani Żaneta Głowacka, specjalista ds. ochrony przyrody i krajobrazu z WPK wypowiedziała się na temat "Roślin miododajnych i pszczół samotnic". Pan Jacek Wiśniewski przybliżył pszczołę jako miododajną strażniczkę życia. Natomiast pan Mirosław Szczepański podzielił się pasją fotografowania, pokazując autorskie unikatowe zdjęcia owadów i pajęczaków. Ze strony szkoły została pokazana prezentacja jak powstawał ogród dydaktyczny "Zielona pracownia" przy licznym udziale rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Konferencję uświetniło przedstawienie w wykonaniu uczniów z koła przyrodniczo-ekologicznego. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzania ogrodu i na poczęstunek.

Nadesłała: Barbara Kornelska

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz