Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Gmina Rybno: Stowarzyszenie „Żabianka” Godna Naśladowania w powiecie!

W czwartek, 5 września 2019r. w restauracji „Świtezianka” w Rybnie odbył się kolejny Bal Organizacji Pozarządowych Powiatu Działdowskiego, podczas którego wyróżniono Organizacje Godne Naśladowania naszego regionu.

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Działdowskiego po raz kolejny wręczyła wyróżnienia Godni Naśladowania Powiatu Działdowskiego. Wśród wyróżnionych tytułem Godna Naśladowania Organizacja Powiatu Działdowskiego znalazło się między innymi stowarzyszenie Żabianka:

- Dziękujemy serdecznie, to jest dla nas wielkie wyróżnienie, bo to świadczy o tym, że ktoś nas docenił i zauważył nasze działania. W imieniu wszystkich serdecznie dziękuję. Jesteśmy docenieni i świadczy o tym nagroda, jaką dostaliśmy – mówią Bożena Rozentalska i Jolanta Wierzbicka ze stowarzyszenia Żabianka. Wyróżnienie otrzymało także Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno.

Godną Naśladowania Organizacją Powiatu Działdowskiego zostało również Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Lidzbarku:

- To nie jest wyróżnienie, to jest zobowiązanie. Nasza organizacja jest od 2000 roku zaangażowana w ruch społeczny i historyczny, w krzewienie patriotyzmu i jednocześnie bardzo ścisła współpraca z młodzieżą i organizacjami typu harcerskich. Nasza działalność jest ukierunkowana na te społeczne działania – dodają Krzysztof Główczyński i Józef Sobiesierski z Kurkowego z Bractwa Strzeleckiego w Lidzbarku.

Po wręczeniu wyróżnień przyszedł czas na toasty i tradycyjny bal dla wszystkich zaproszonych gości. Godna Naśladowania Działaczka Społeczna Powiatu Działdowskiego – Władysława Kossakowska.

Autor: MO

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz