Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Malbork: Puchar Świata w siatkówce plażowej z cyklu Beach Volleyball World Tour Malbork 2019!

W dniach 01-04.08.2019r. w Malborku, po raz pierwszy w historii byłej stolicy Wielkich Mistrzów Krzyżackich, odbył się turniej Pucharu Świata w siatkówce plażowej z cyklu Beach Volleyball World Tour Malbork 2019.

Cały event odbył się oczywiście na obrzeżach słynnej średniowiecznej warowni, czyli Zamku Krzyżackiego (w tym samym miejscu co roku odbywa się inscenizacja "Oblężenia Malborka"), co robiło na zawodnikach, sędziach, kibicach oraz przedstawicielach światowych i europejskich federacji siatkówki (odpowiednio FIVB oraz CEV) niesamowite wrażenie. Udział wzięły pary z takich krajów jak: Litwa, Łotwa, Białoruś, Ukraina, Słowacja, Czechy, Niemcy, Włochy, Grecja, 3 pary z Japonii, dla których jest to etap przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 oraz 6 par z Polski, z czego 5 wystąpiło w turnieju głównym. Nie zabrakło warmińsko - mazurskich akcentów. Zwycięzcami turnieju zostali Michał Kądzioła (mieszkaniec Olsztyna) w parze z Marcinem Ociepskim z Ostródy, którzy musieli zaczynać zawody od czwartkowych eliminacji. Polska para reprezentuje Hotel Anders w Starych Jabłonkach. Najniższy stopień podium również przypadł biało - czerwonym : Mikołaj Miszczuk / Mariusz Prudel (2-krotny olimpijczyk: Londyn 2012, Rio 2016), którzy w meczu o brąz pokonali inną polską parę Marcin Chiniewicz / Michał Korycki. Najprawdopodobniej impreza malborska na kilka najbliższych lat, a kto wie czy nie na stałe, zostanie wpisana do kalendarza FIVB. Serdecznie zachęcamy do śledzenia stron związanych z siatkówką oraz siatkówką plażową, pasjonatów tej dyscypliny w naszej gminie przecież nie brakuje.

W uzupełnieniu informacji, w najbliższy weekend w Gdańsku odbędzie się turniej kwalifikacji do IO Tokio 2020 z udziałem Tunezji, Francji, Słowenii oraz oczywiście reprezentacji Polski.

Autor tekstu i zdjęcia: Paweł Kopaczel

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz