Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Gmina Rybno: Zapraszamy na spotkanie animacyjne dla mieszkańców!

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej z Nidzicy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rybnie serdecznie zaprasza mieszkańców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie animacyjne, które odbędzie się 9 stycznia 2018 w godz. 10:00-14:00, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Lubawska 15, Rybno.

Spotkanie ma na celu zapoznanie się ze sobą przedstawicieli różnych grup w gminie, organizacji pozarządowych, mieszkańców, przedstawicieli lokalnych samorządów. Podczas spotkania będą przedstawione dobre praktyki z zakresu ekonomii społecznej, ciekawe pomysły na działania na wsiach, zostaną także przekazane informacje o stowarzyszeniach i fundacjach, o działalności gospodarczej w organizacjach.

Spotkanie będzie okazją do zbadania potrzeb i potencjału lokalnych środowisk oraz wypracowania nowych pomysłów na lokalną aktywność.

Spotkanie będzie prowadzone przez animatorów z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z Nidzicy. Potwierdzenie uczestnictwa proszę przesyłać na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłaszać uczestnictwo telefonicznie pod numer: 23 696 63 39.

Przedstawiamy program spotkania dla mieszkańców, sołtysów, radnych, grup nieformalnych oraz organizacji pozarządowych z gminy Rybno:

10.00-10.15 Powitanie, przedstawienie się uczestników.

10.15-10.45 Dobre praktyki rozwoju ekonomii społecznej w ramach projektu OWES (Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Nidzicy) w powiatach: działdowski, nidzicki, szczycieński, nowomiejski-aktywność organizacji pozarządowych, przykłady spółdzielni socjalnych i spółek zoo non for profit.

Joanna Rybacka Barisic/animator OWES

10.45-11.15 Spółdzielnia socjalna: Sposób na życie-dobra praktyka.

Anna Lewikowska/animator OWES

11.15-11.50 Organizacje pozarządowe: działalność odpłatna statutowa i działalność gospodarcza, czym są fundacje i stowarzyszenia-porównanie.

Marek Jurzyński/animator OWES

11.50-12.10 Przerwa na kawę

12.10 -13.30 Prezentacja organizacji i potrzeb mieszkańców. Diagnoza potrzeb lokalnego środowiska, zebranie pomysłów. Budowanie grup zainteresowanych dalszą współpracą z animatorami.

13.30-14.00 Poczęstunek w grupach zadaniowych, wypracowanie planu działań, umówienie kolejnych spotkań.

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz