Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Truszczyny: Spotkanie dot. utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich!

W czwartek, 1 marca o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Truszczynach odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowane przez Sołtys wsi – Marylę Kozłowską.

Czytaj więcej...

Truszczyny: Czy powstanie pierwsze Koło Gospodyń Wiejskich w gminie?

W czwartek, 8 lutego o godz. 17:30 w świetlicy wiejskiej w Truszczynach Sołtys wsi – Maryla Kozłowska wraz z mieszkankami przygotowały swojskie wyroby z okazji tłustego czwartku – pączki, rogaliki oraz świeże bułeczki z makiem.

Czytaj więcej...

Gmina Grodziczno: Trwa modernizacja drogi Truszczyny-Zwiniarz.

Trwa modernizacja odcinka drogi pomiędzy wsią Truszczyny, a Zwiniarzem. Na chwilę obecną położone zostały dwie warstwy asfaltu, a do czwartku Zarząd Dróg Powiatowych w Nowym Mieście Lubawskim wykona pobocza. Wcześniej zostało usuniętych 15 drzew.

Truszczyny: Parafialny Dzień Seniora!

W sobotę, 27 stycznia o godz. 13:00 w świetlicy wiejskiej w Truszczynach odbył się Parafialny Dzień Seniora mieszkańców trzech gmin należących do parafii w Zwiniarzu – takie spotkania to już tradycja.

Czytaj więcej...

Truszczyny: Gmina Rybno nie przekaże 100 tysięcy za nieprawidłowe wykonanie inwestycji.

Trwa modernizacja drogi pomiędzy wsią Truszczyny, a Zwiniarzem. W projekcie modernizacji tej drogi jest położenie dwóch warstw asfaltu, wykonanie poboczy oraz usunięcie drzew. Po pierwszym etapie (czyli położenie pierwszej warstwy asfaltu) Zarząd Dróg Powiatowych w Nowym Mieście Lubawskim zakwestionował wykonywanie tych prac przez firmę, która podjęła się tej inwestycji. Stosowne uwagi wobec tej firmy zostały złożone. W chwili obecnej położona jest pierwsza warstwa, następnie położona zostanie druga warstwa oraz wykonane zostaną pobocza. Do tej pory Gmina Rybno nie przekazała 100 tysięcy na tą inwestycję. Jeśli w jakiś sposób ta droga będzie nieprawidłowo zrobiona to Gmina Rybno będzie mogła wycofać się z finansowania, ponieważ umowa jasno określa warunki zrealizowania inwestycji.

Czytaj więcej...

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz