Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Gmina Rybno: Grupa „W Rękach Młodych” zgłoszona do konkursu!

Nieformalna grupa młodzieży z gminy Rybno „W Rękach Młodych” dnia 15 maja 2019 roku została zgłoszona do XVI edycji Konkursu pn. „Godni Naśladowania” w województwie Warmińsko-Mazurskim w kategorii „Organizacja Godna Naśladowania”.

Organizację „W Rękach Młodych” do konkursu zgłosiło zaprzyjaźnione z tymi młodymi ludźmi - Stowarzyszenie „Żabianka” z Żabin. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 19 czerwca 2019r. w Olsztynie podczas Warmińsko-Mazurskiego Forum Organizacji Pozarządowych.

- Chcielibyśmy serdecznie podziękować Stowarzyszeniu „Żabianka” z Prezesem – Mariuszem Kryską na czele za zgłoszenie nas do tak prestiżowego konkursu. Dziękujemy także osobom, które napisały rekomendacje pod wnioskiem: Wójtowi Gminy Rybno - Tomaszowi Węgrzynowskiemu, Kierownik OSiR-u w Rybnie - Hannie Bem, Dyrektorowi GBP w Rybnie - Jarosławowi Rolkowskiemu oraz właścicielowi Zakładu Usług Leśnych – Janowi Rozentalskiemu i właścicielowi firmy raDRUK - Radosławowi Wasielewskiemu. Ta nominacja jest już dla nas wielkim wyróżnieniem, serdecznie dziękujemy! – podsumowuje przewodniczący grupy „WRM” Sylwester Kasprowicz.

- „Dzięki pomysłowości i kreatywności młodych ludzi skupionych w grupie „W rękach młodych”, ich rówieśnicy widzą, że w małych społecznościach też można wiele zrobić, zmieniać rzeczywistość, być potrzebnym, mieć poczucie sensu życia” – napisał w rekomendacji wójt - Tomasz Węgrzynowski.

- „Poprzez zaangażowanie członków grupy „W Rękach Młodych” w naszej Gminie odbywają się imprezy nie tylko dla dzieci, rodzin i osób starszych, ale dla osób, które najbardziej potrzebują pomocy w naszej lokalnej społeczności.” – dodaje kierownik OSiR-u Hanna Bem.

- „Chęć działania w tak małej społeczności tej młodzieży, motywuje także nasze miejscowe firmy, które angażują się w pomoc w organizację inicjatyw tej grupy. Tak więc, nie zostało nam nic innego, jak zarekomendować grupę „W rękach młodych” do tytułu „Godni Naśladowania” – podsumowuje Prezes Jan Rozentalski.

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz