Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Gmina Rybno: Parafia w Rumianie ma nowego proboszcza!

Ks. Sławomir Sporczyk, który do tej pory pełnił posługę wikariusza w Rybnie został nowym proboszczem Parafii pw. Świętej Barbary w Rumianie. Uroczystego wprowadzenia nowego proboszcza dokonał ks. kanonik Mirosław Owczarek w niedzielę, 6 maja podczas Mszy św. o godz. 11:00.

Podczas uroczystej Mszy św. ks. Sławomira Sporczyka powitał samorząd lokalny w składzie: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Sekretarz UG w Rybnie – Jolanta Jendrycka oraz Skarbnik UG w Rybnie – Zdzisława Kanicz, przedstawicie całej parafii: Elżbieta Rozentalska, Grzegorz Januszewski i Mariusz Krajewski, oraz parafianie zgromadzeni podczas uroczystego wprowadzenia.

- Ks. Sławomir Sporczyk zapewnił, że jako proboszcz parafii, będzie troszczyć się o jej jedność i rozwój duchowy oraz o jej dobro materialne, będzie także próbował pokonywać i rozwiązywać problemy, które będzie napotykał, po czym podziękował wszystkim za serdeczne i miłe powitanie.

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz