Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Gmina Rybno: OSP Rumian ma 85 lat!

Ochotnicza Straż Pożarna w Rumianie ma już 85 lat. Z okazji jubileuszu powstania jednostki w ubiegłą sobotę odbyły się uroczyste obchody oraz msza święta. Przed strażnicą OSP odbyły się natomiast zbiórki pododdziałów i pocztów sztandarowych, odczytanie rysu historycznego, okolicznościowe przemówienia oraz wręczenie medali i odznak dla najbardziej zasłużonych strażaków.

Czytaj więcej...

Rumian: Gmina udzieli dotacji Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Barbary w Rumianie!

Podczas VII sesji Rady Gminy Rybno, która odbyła się 10 kwietnia 2019r. radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę dotyczącą udzielenia dotacji celowej na realizację prac konserwatorskich i restauratorskich przy ołtarzu głównym kościoła p.w. św. Barbary w Rumianie.

Czytaj więcej...

Rumian: Elżbieta Rozentalska ponownie sołtysem wsi!

We wtorek, 12 marca 2019r. o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Rumianie odbyły się wybory na sołtysa i radę sołecką, w których udział wzięło około 30 mieszkańców wsi.

Czytaj więcej...

Rumian: Rybno od kuchni. Odcinek 2 - Pierogi Ruskie!

Koło Gospodyń Wiejskich w miejscowości Rumian w Gminie Rybno jest zarazem jednym z najmłodszych jak i najstarszych tego typu kół w regionie. Najmłodszym – ponieważ powstało zaledwie w grudniu 2018 roku a najstarszym – ponieważ jego tradycje sięgają kilkudziesięciu lat wstecz.

Czytaj więcej...

Rumian: Tydzień pełen atrakcji w ferie zimowe!

W świetlicy wiejskiej w Rumianie w dniach od 21 do 25 stycznia odbyło się zimowisko dla dzieci zorganizowane przez Sołtys wsi Rumian oraz Radną Gminy Rybno – Elżbietę Rozentalską, Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich we współpracy ze Szkołą Podstawową w Rumianie oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Rumianie.

Czytaj więcej...

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz