Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Naguszewo: Warsztaty pn. „Kolorowe Soboty”!

W sobotę, 25 maja 2019r. w świetlicy wiejskiej w Naguszewie odbyły się warsztaty z cyklu „Kolorowe soboty”, w których udział wzięło 25 dzieciaków oraz 4 osoby dorosłe.

Na początku dzieci piekły babeczki oraz orzeszki, które następnie dekorowały. Później w związku z dniem matki, który przypada 26 maja uczestnicy warsztatów robiły upominki dla swoich wspaniałych mam – laurki i kwiaty z filcu w doniczce. Na zakończenie uczestnicy warsztatów degustowali przygotowane wcześniej ciasteczka.

Podczas warsztatów dzieci odwiedzili także strażacy - druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabinach, którzy opowiadali o bezpieczeństwie oraz o tym, jak zachowywać się w sytuacji, gdy zauważą nieprzytomną osobę leżącą na ulicy. Druhowie sprawdzali czy dzieci znają numery alarmowe oraz tłumaczyli co zrobić podczas pożaru w pomieszczeniu. Później dzieci oglądały jak wygląda samochód strażacki, przymierzały strój strażaka, lecz najbardziej podobała im się możliwość sprawdzenia swoich sił podczas obsługi pompy wodnej. – Organizatorzy serdecznie dziękują druhom z OSP Żabiny za miłą współpracę!

Zajęcia poprowadziły:

- Barbara Rozentalska

- Sylwia Rozentalska

- Anna Rucińska

Źródło: Stowarzyszenie „Dzieci Twardowskiego”

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz