Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Gmina Rybno: Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Hartowca!

W poniedziałek, 6 stycznia 2020 roku o godz. 14:00 w Hartowcu odbył się już szósty Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Parafię Rzymsko-Katolicką pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu.

O godz. 14:00 na parkingu przy kościele ks. Sławomir Skonieczka uformował orszak, który przemaszerował ulicami Hartowca. Wszyscy uczestnicy orszaku otrzymali korony oraz śpiewniki, a wielu z nich także przebrało się w strój postaci biblijnej, a także w barwy o kolorze niebieskim, zielonym i czerwonym. Przemarsz prowadzili trzej królowie, a wszyscy biorący udział w orszaku śpiewali kolędy. Na koniec orszaku wszyscy udali się na parking przy kościele, gdzie czekała gorąca herbata, kawa, zupa oraz ciasto. W wydarzeniu wzięło udział około 200 uczestników.

Ks. Sławomir Skonieczka podziękował wszystkim mieszkańcom za pomoc w organizacji oraz za aktywny udział w orszaku. Podczas uroczystości odbyła się także zbiórka pieniędzy dla miejscowych parafian.

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz