Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Gmina Rybno: Zakończenie projektu „Akademia Lokalnych Liderów”!

W poniedziałek, 10 listopada 2018 roku o godz. 17:00 w restauracji „Świtezianka” odbyło się podsumowanie i zakończenie projektu „Akademia Lokalnych Liderów Gminy Rybno” prowadzonego przez parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu.

Czytaj więcej...

Hartowiec: Spichlerz w remoncie!

Trwają prace budowlane przy zabytkowym spichlerzu w Hartowcu. W XVII w Hartowcu istniał folwark należący do "dóbr stołowych" biskupów chełmińskich rezydujących na swoim zamku w Lubawie. W Hartowcu powstała rezydencja, w której biskupi przebywali w lecie, ale szczególnie w okresie zimowym, gdyż w tym czasie na lubawskim zamku było zimno i ponuro.

Czytaj więcej...

Hartowiec: Uroczyste otwarcie, poświęcenie i odbiór remizy strażackiej!

W niedziele, 14 października 2018 r. o godz. 10:30 odbyła się uroczystość poświęcenia oraz otwarcia Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Hartowcu. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej mszy świętej w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hartowcu celebrowanej przez ks. proboszcza Sławomira Skonieczkę.

Czytaj więcej...

Gmina Rybno: Hartowiec świętuje 100- lecie Niepodległości!

 

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku Hartowiec również świętował stulecie odzyskania niepodległości. Po uroczystej Eucharystii - za pocztami sztandarowymi obu szkół oraz umundurowanymi druhami i druhnami OSP, mieszkańcy i goście przeszli się na placu przed kościołem, by wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.

Czytaj więcej...

Joanna Słupska – Kandydatka do Rady Gminy Rybno w okręgu nr 2: Hartowiec.

Joanna Słupska – Kandydatka do Rady Gminy Rybno w okręgu nr 2: Hartowiec.

(zam. w Hartowcu, 21 lat, Technik Doradca ds. Rolnictwa w PZDR Działdowo)

Kandydatka do Rady Gminy Rybno z Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Węgrzynowskiego

Czytaj więcej...

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz