Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! *** Witamy na stronie Serwis Informacyjny Syla. Życzymy udanego dnia ! ***

Dębień: Warsztaty pn. Kolorowe Soboty!

W sobotę, 11 maja 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Dębieniu odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu – „Kolorowych Sobót”, w których uczestniczyło około 20 dzieciaków.

Podczas warsztatów dzieci najpierw same upiekły pyszne, drożdżowe rogaliki, a później przed salą mogły porozmawiać ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębieniu, którzy opowiedzieli o pracy strażaków oraz o pierwszej pomocy podczas wypadku. Dzieciaki mogły spróbować także swoich sił przy resuscytacji na fantomie, zobaczyć jak układa i transportuje się poszkodowanego na desce czy sprawdzić ile siły potrzeba do utrzymania prądownicy kiedy leci z niej woda.

Zajęcia poprowadziły: Ewa Dobracka-Zawada, Mariola Dombrowska, Iwona Pełszyńska i Anna Piątkowska. - Dziękujemy strażakom – Grzegorzowi Januszewskiemu i Pawłowi Zapałowskiemu za ciekawą rozmowę o bezpieczeństwie.

Tekst i Zdjęcie: Stowarzyszenie Dzieci Twardowskiego

Skrybi Studio

Stolmar Rybno

Buty

DB-GEO

Zapełnij Spichlerz